Ani Kazalardan Sonra Bile Yola Devam Edin

Kategori: Lastik Dünyası | Yazar: Cem | Eylül 22, 2016 Tarihinde Yayınlandı!

Araç için doğru lastik seçimi büyük bir önem taşır. Araç performansıyla doğru orantılı olan lastik seçimi otomobilin yola tutuşunu önemli ölçüde etkiler. Lastiklerin bakımlarının yapılması yol tutuşu esnasında oluşabilecek olan birçok olumsuzluğun engellenmesi açısından etkili bir yöntemdir. Aracınızın lastiği üzerinde herhangi bir yırtık ya da yıpranma mevcut olduğunu fark ederseniz derhal lastiğinizi değiştiriniz. Trafik kazalarının gerçekleşmesinin altındaki en önemli nedenlerden biri de yetersiz yapılan lastik bakımları ve aniden patlak veren lastik arızalarıdır.

Ani kazaların önüne geçilebilmesi amacıyla belirli durumlar göz önünde bulundurularak İzmit’de bulunan Brisa adlı firmada üretilen Bridgestone Potenza S001 Run-Flat marka oto tekerlek üstün yol tutuş özelliği ile göz kamaştıran bir performans sergiliyor. Bu lastikte bulunan 3. Nesil yeni geliştirilmiş olan Runflat özelliği aracınızın kapasitesinin üzerinde bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak sağlıyor.

Olumsuzluklara Rağmen Yola Devam

Yurtdışındaki Bridgestone firması tarafından kullanılan Run Flat Tyre teknolojisi ülkemize ithal edilerek fabrikalarımızdan çıkmakta olan lastiklerimize de uygulandı. Bu teknoloji sayesinde lastiklerde meydana gelen ani hasarlanmalara rağmen araç yaklaşık olarak 80 km hızla 80 km daha yola devam edebilmektedir. Böylelikle şehirlerarası yolculuk esnasında meydana gelen otomobil lastiği arızalanmalarında da herhangi bir mağduriyet yaşanmayacaktır. En yakın servis alanına gidene kadar lastiğiniz sizlere güvenli bir sürüş sağlayacaktır.

Her Koşulda İyi Performans

Lastiğin üretiminde birbirinden farklı dört ebat geliştirilmiştir. İhtiyacınıza ve aracınızın kasasına göre lastik seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. İzmit fabrikasında üretimi gerçekleştirilen lastiklerde hem Nano Pro-Tech hem de Cooling Fin teknolojileri bir arada kullanılmıştır. Nano Pro-Tech yapısı sayesinde lastiğin yapısında bulunan ve yanak bölgelerinde yer alan kauçuk yapı daha da güçlendirilmiştir. Lastiğin performans ve dayanıklılığı 4 kat daha artırılmıştır.

Cooling Fin teknolojisi sayesinde de lastiklerin yanaklarında oluşan aşırı ısınma ve aşınmanın önüne geçiliyor.
Islak zemin de ve kuru zeminde aynı yüksek performansı gösteren lastik, yola tutuma konusunda son derece iyi konumdadır. Yol tutuşunun iyi olması, motor ile uyumlu bir çalışma gerçekleştirmesi, frenleme sistemlerinin kontrollü bir şekilde çalıştırılması gibi özellikleri nedeniyle sizlere daha güvenilir bir sürüş keyfi sunuyoruz. RFT teknolojisi sayesinde daha dayanıklı üretilen lastiklerimizde, Avrupa da üretilen lastiklerde bulunan lastik hava basınç sistemi de yerleştirilmiştir. Ani bir arıza karşısında yola devam etmenizi sağlar ve sizi yarı yolda bırakmaz.