En iyi fren mesafesine sahip kış lastiği

Ülkemizin büyük bir bölümü şu günlerde kar ve buz tehdidi altında. Kış kapıda olunca otomobillerin bu kötü hava koşullarında sorunsuzca fren yapabilmesi için kış lastikleri devreye giriyor. Fakat birçok markanın farklı kış lastikleri var. Peki hangisini seçmeli? Bu yazımızda sizler için kış lastiği seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklamaya çalışacağız.

Kış lastiği alacağınız zaman mutlaka dört lastiği de değiştirmelisiniz. Aracınız lastiklere gücü aktarmadığı, yani çekişin bulunmadığı tekerleklere kış lastiği almamak, aracın kontrolünü kar üstünde kaybetmenize sebep olabilir. Ani frenlerde kış lastiği bulunan tekerlekleriniz dururken, kış lastiği olmayan tekerlekleriniz kayma eğiliminde olacaktır. Yapılan testler neticesinde 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, yaz lastiklerine oranla, kış lastikleri soğuk hava ve ıslak zeminde %10,karlı zeminde ise %20 daha kısa fren mesafesi sağlıyor.

Continental
Bu kış lastiği şehir içi kullanım için standart binek araçlara yönelik olarak geliştirilmiş 2016 da üretimine başlanmıştır. En önemli özelliği ise kaygan ve ıslak zeminde normal lastiklere oranla daha kısa mesafede duruyor. Uluslar arası testlerde birinci gelmiştir.

Formula
Bu kış lastiği orta segment müşteriler için üretilmiş en güvenli lastiklerden biridir. Diğer emsallerine göre 2 metre daha kısa frenleme mesafesine sahiptir.

Sailun
Her bütçeye uygun ve emsallerine göre en iyi frenleme mesafasine sahip lastiklerden biridir.